Booking.com – 5 padomi, kā rezervēt izdevīgāk

Noderīga informācija

Booking.com ir populārākā viesnīcu rezervēšanas platforma Latvijas ceļotāju vidū, turklāt tajā iespējams rezervēt ne vien viesnīcas numuriņu, bet arī apartamentus, brīvdienu mājas, kempingus hosteļus un pat iznomāt automašīnu.

Booking.com vietne ir ērti lietojama un rezervēt naktsmītni tajā  ir pavisam vienkārši,  atliek vien norādīt informāciju par vēlamo nakšņošanas vietu un naktsmītņu piedāvājumi atklājas, kā uz delnas. Atliek vien izvēlēties atbilstošāko no piedāvājumiem un naktsmītne rokā, taču reizēm, ielūkojoties vērīgāk, pastāv iespēja ietaupīt vai tikt pie labākas naktsmītnes par to pašu cenu.

1. Kļūstiet par Genius programmas biedru.

Genius ir vietnes Booking.com lojalitātes programma, par kuras biedru var kļūt, veicot 5 naktsmītņu rezervācijas 2 gadu laikā. Pēc 5 rezervācijas Jūsmu profilam automātiski tiks piešķirts Genius status, turklāt dalība programmā ir bez maksas. Galvenā priekšrocība šis programmas biedriem ir 10% atlaide vairākām naktsmītnēm, taču reizēm tiek piedāvāti arī citi labumi, piemēram, bezmaksas brokastis, transfērs no/uz lidostu agrāka vēlāka izrakstīšanās un citi.

Lai saņemtu atlaides un izdevīgos piedāvājumus, noteikti pārliecinieties, ka, veicot rezervāciju, esat ielogojies savā Booking.com profilā un veiktās rezervācijas tiek uzskaitītas zem viena lietotājvārda.

2. Lietojiet meklēšanu kartē

Meklējot naktsmītnes kartē, jums ir iespēja salīdzināt to cenas pa reģioniem. Parasti viesnīcas centrā vai pie populāriem apskates objektiem ir dārgākas nekā nomalē, taču izmantojot kartes skatu, pastāv iespēja atrast izdevīgus piedāvājumus arī centra rajonos un vai to tuvumā.  Kartes skatā iespējams salīdzināt blakus esošu viesnīcu cenas, tādejādi nepārmaksājot par viesnīcas lokāciju.

Lai atklātu vairāk piedāvājumu, pietuviniet, izvēlēto reģionu kartē.

3. Izmantojiet pēdējā brīža piedāvājumus gudri

Laicīgi plānojot ceļojumu, komandējumu vai citu  pasākumu, kas paredz nakšņošanu ārpus mājas, naktsmāju rezervēšana ir viens no pirmajiem darbiem darāmo darbu sarakstā, taču ne vienmēr savlaicīgi veikta rezervācija  nodrošina labāko piedāvājumu un cenu. Vietnē Booking.com, visizdevīgākie piedāvājumi parasti atrodami pēdējā brīdī, tāpēc, ja vēlaties ietaupīt, apskatiet naktsmītņu piedāvājumus 24h pirms paredzētās nakšņošanas.

Pastāv iespēja, ka rezervējot pēdējā brīdī, naktsmītņu piedāvājums var nebūt tik plašs, kā sākumā, tāpēc, ja nevēlaties riskēt, bet labprāt ietaupītu, savlaicīgi rezervējiet naktsmītni ar bezmaksas atcelšanas iespēju un dienu pirms atcelšanas termiņa beigām, vēlreiz pārskatiet viesnīcu piedāvājumus.

4. Pievērsiet uzmanību papildus izmaksām

Lielākoties Booking.com ievietoto naktsmītņu aprakstos tiek noradītas izmaksas, kas iekļautas vai gluži pretēji nav iekļautas naktsmītnes cenā. Pirms naktsmītnes rezervēšanas noteikti apskatiet kādas pozīcijas iekļautas cenā. Atsevišķām naktsmītnēm, cenā varētu nebūt iekļauti nodokļi, drošības depozīts un maksa par gala tīrīšanu kā arī citas specifiskākas izmaksas. Norādi par papildus izmaksām atradīsiet naktsmītnes aprakstā – visbiežāk sadaļā “Iekšējie noteikumi”.

Tikai uzzinot pilnās nakšņošanas izmaksas, Jūs variet objektīvi salīdzināt naktsmītņu piedāvājumus un izvēlēties izdevīgāko.

5. Izmantojiet piedāvātās atlases iespējas

Meklētāja piedāvātās atlases iespējas jeb filtri, ļauj ne vien ietaupīt laiku, bet arī atrast pēc iespējas labāku piedāvājumu  par izdevīgāku cenu.

Daži noderīgi filtri:

  • Brokastis ir iekļautas – Ja brokastis ēst neplānojat šo variet izlaist, bet, ja tomēr labprāt pabrokastotu, šis filtrs būs noderīgs, jo visbiežāk, brokastu iegāde atsevišķi izmaksā dārgāk.
  • Autostāvvieta – Ja uz nakšņošanas vietu dodaties ar auto, pievērsiet šim uzmanību. Izvēloties naktsmītni ar autostāvvietu ne vien aiztaupīsiet raizes par auto novietošanu, bet arī ietaupīsiet naudu par stāvvietu.
  • Reģistratūru atvērta visu diennakti – Ja vēl nezināt precīzu ierašanās laiku, šis varētu būt noderīgi.

Meklējot izdevīgu naktsmītnes piedāvājumu neiesakām izmantot atlasi pēc naktsmītnei piešķirtā zvaigžņu skaita, jo reizēm nelieliem boutique tipa hoteļiem un apartamentiem var tikt piešķirtas mazāk zvaigznes vai nebūt to vispār, lai gan to piedāvājums, serviss un atrašanās vieta atbilsts 5 zvaigžņu viesnīcas standartiem. Lielāku uzmanību pievērsiet uzmanību viesu sniegtajam vērtējumam.