Pastaigu takas pierīgā – Lielo Kangaru dabas taka

CeļošanaFeatured

Lielo Kangaru dabas taka atrodas Ropažu novadā – mazāk kā stundas brauciena attālumā no Rīgas. Tajā aizraujošu pastaigu var izbaudīs ne vien  aktīvi dabas mīļotāji, bet arī jaunās ģimenes, kurām pastaigu maršruti jāizvēlas pēc tā, vai tajās var pārvietoties ar bērnu ratiņiem. Šajā takā tas ir iespējams.

Dabas liegumā Lielie Kangari izbūvētā dabas taka un 33 metrus augstais skatu tornis ļauj baudīt šai vietai raksturīgus dabas skatus. Pastaigu takā izvietoti informatīvi stendi un skatu platformas, savukārt takas sākumā izveidots veselības maršruts, kas ikvienu mudina izkustēties un pavingrot.

Daļa takas ved cauri purvam, tāpēc pārvietošanās notiek pa platām koka laipām. Lielo Kangaru dabas taka ir piemērota visām vecuma grupām un pieredzes līmeņiem. Tāpēc, ja esi dabas mīļotājs vai vienkārši vēlies pavadīt laiku pie dabas, šī taka būs lieliska izvēle.

Aptuveni 20 metrus no takas sākuma stalti slejas Lielo Kangaru skatu tornis no kura paveras apburošs skats uz apkārtējo ainavu ko ieskauj meži un Kangaru ezers.  Tornis veidots no “caurspīdīgām” metāla konstrukcijām, līdz ar to pats kāpiens tornī ir kā piedzīvojums un sasniedzot augšējo skatu platformu asākas izjūtas var izraisīt iespēja vērot ainavu ne tikai tālumā, bet arī sev zem kājām.

Noderīga informācija par pastaigu taku

Takas sākums: Pie Kangaru ezera, stāvlaukumā pie autoceļa P4 (Lat: 56.9197980, Lon: 24.7302550)

Garums: 1,92 km

Apskatei nepieciešamais laiks: ~1h

Segums: Koka laipa, grants ceļš