Purva takas nesteidzīgai dabas baudīšanai

Ceļošana

Ja vēlaties baudīt neierastas ainavas, dabas plašumus un aplūkot reti sastopamas augu un putnu sugas, tad purvs būs īstā vieta. Purvi ir viena no lielākajām Latvijas dabas bagātībām, turklāt Latvijas purvos sastopamas vairāk kā 50 aizsargājamas augu sugas. Pie lielākajiem Latvijas purviem pieder Teiču purvs, Cenas tīrelis un Ķemeru tīrelis, kuros visos izveidotas brīnišķīgas pastaigu takas, taču šoreiz gribam pastāstīt arī par citām mazāk zināmām, bet tik pat  pasakainām purva takām, kas ļautu baudīt nesteidzīgu atpūtu pie dabas un izvēdināt galvu pēc smagas darba nedēļas vai vienkārši būt dabā.

Dunikas purva laipa

Takas sākums: Dabas liegums “Dunika”, Rucavas pagasts 

Garums: 5 km (vienā virzienā) 

Apskatei nepieciešamais laiks: ~1,5h (vienā virzienā)

Segums: Koka laipa

Dunikas purva laipas sākums atrodas Dunikas pagastā, netālu no Lietuvas robežas.  Laipa šķērso Trīspurvu un ir viena no garākajām purva laipām Eiropā. Maršruts nav lokveida, taču noteikti ir vērts iet līdz pat beigām, jo laipas galā paveras iespaidīga ainava, kuru rotā 100 gadus veca skāpbaržu audze, kas uzskatāma par vienīgo Latvijā. 

Lielā Ķemeru tīreļa purva laipa

Takas sākums: Ķemeru Nacionālais parks, (Lat:56.9125261, Lon:23.4590061) 

Garums: 1,4 – 3,4 km (atkarībā no izvēlētās takas

Apskatei nepieciešamais laiks: 1,5 h

Segums: Koka laipa

(Takas shēma pieejama šeit»)

Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir populārākais pastaigu maršruts Ķemeru Nacionālajā parkā. Īpašu ainaviskumu purvā piešķir iegareno ezeriņu labirints, kas labi saskatāms no purva skatu torņa. 

Teirumnīku purva taka

Foto no: www.latgale.travel

Takas sākums: Teirumnīki, Nagļu pagasts (Lat: 56.7174867, Lon: 26.9465302)

Garums: ~ 1,6 km (Turp-atpakaļ)

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Segums: Koka laipa

Teirumnīku purva taka iepazīstina ar Latvijas augstā purva ainavu. Dodoties pastaigā jāņem vērā, ka pastaigu maršruts nav lokveida un ceļu atpakaļ var veikt pa to pašu koka laipu vai pa meža ceļu, kas ved gar purva malu.

Cenas tīreļa purva taka

Takas sākums: Pie kūdras ieguves lauka (56.862835408159526, 23.789203412729204)

Garums: ~ 5 km 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1,5 h

Segums: Koka laipa

Apļveida purva taka ļauj izbaudīt Cenas tīreļa ainavu bagātību un tā daudzveidīgo floru un faunu. Viens no takas posmiem ved gar mazām saliņām bagāto skaistezeru, pie kura izveidota neliela skatu platforma.

Aklā purva taka

Takas sākums: Daudzes pagasts, pie mežā izveidota stāvlaukuma (56.506776, 25.079178)

Garums: ~ 3 km 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Segums: Koka laipa

Aklā purva taka atrodas netālu no Jaunjelgavas, visai nomaļā vietā, meža ielokā. Taka ir cilpveida un tās tālākajā punktā taka met logu gar ainavisko Ģirupes ezeriņu pie kura izveidota skatu platforma ar soliņiem.