Aizraujoši pastaigu maršruti Kurzemē

CeļošanaFeatured

Pastaigas svaigā gaisā ir lielisks veids, kā stiprināt imunitāti un izvēdināt galvu, turklāt saules stari un putnu dziesmas tā vien aicina doties dabā. Latvija ir bagāta ar lieliskām pastaigu takām, interesantiem dabas objektiem un ainaviskiem skatiem, taču lielu daļu no tiem zina vien retais. Šoreiz esam apkopojuši mazāk zināmus dabas objektus un pastaigu vietas Kurzemē, kas ļautu baudīt nesteidzīgu atpūtu pie dabas nesastopot lielu cilvēku pūli.

Embūtes dabas taka

Takas sākums: Pie Embūtes Tūrisma informācijas centra 

Garums: 3 km

Apskatei nepieciešamais laiks: 1,5 – 2h 

Segums: Iestaigāta taka, kāpnes

Embūtes dabas taka iepazīstina ar mītiem un teikām apvīto Embūtes senleju. Pastaigas laikā ir iespēja apskatīt Embūtes baznīcas drupas, Embūtes muižas un vācu bruņinieku pils drupas,skatu torni, mītiskos kuršu zobenus, Joda dambi, ieleju un pēdakmeni, pilskalna avotiņu, dzirnavu dīķa slūžas un kuršu jeb Induļa pilskalnu.

Dunikas purva laipa

Takas sākums: Dabas liegums “Dunika”, Rucavas pagasts 

Garums: 5 km (vienā virzienā) 

Apskatei nepieciešamais laiks: ~1,5h (vienā virzienā)

Segums: Koka laipa

Dunikas purva laipa ir viena no garākajām purva laipām Eiropā, turklāt tās galā atrodas  100 gadus veca skāpbaržu audze, kas uzskatāma par vienīgo Latvijā.

Žibgravas veselības taka

Takas sākums: pie ceļa P119 Kuldīga – Alsunga (56°59’03.4″N 21°34’43.8″E)

Garums: 1,5 km

Apskatei nepieciešamais laiks: 1h

Segums: Iestaigāta taka, grants ceļš

Žibgravas pastaigu taka vijas gar kauliņupīes krastu cauri paugurainam mežam. Pastaigas laikā iespējams apskatīt gravu, kuras augstums vietā sasniedz 15m, savdabīgus kokus, avotu, dīķīti, kā arī ik pa laikam takā izvietoti informācijas stendi par dabas takā sastopamo.

Mazbānīša dabas taka

Takas sākums: Mazirbē pie Lībiešu tautas nama (57°41’02.6″N 22°19’02.7″E)

Garums: 15 km (iespējams iet arī mazāku loku)

Apskatei nepieciešamais laiks: 4h

Segums: Iestaigāta taka, meža ceļš, liedags

Dodoties pastaigā pa Mazbanīša dabas taku (bijušo Stendes – Ventspils šaursliežu dzelzceļa stigu) iespejams nokļūt no Mazirbes uz Sīkragu. Dodoties pa šo taku būs iespēja apskatīt: Mazirbes stacijas vietu, koka tiltu gājējiem pār Mazirbi, Sīkraga ciemu, bijušās Sīkraga stacijas vietu un kapus, koka tiltu pār Ķikanu, Baltijas jūras krastu un Lībiešu tautas namu. 

Pastaigu taka uz Māras kambaru alām

Takas sākums: Ģibuļu pagasts, Dabas parks Abavas senleja (57°04’56.6″N 22°22’36.8″E)

Garums: 850m (vienā virzienā)

Apskatei nepieciešamais laiks: 20 min (vienā virzienā)

Segums: Iestaigāta taka, koka laipa, meža ceļš

Pastaigu taka Abavas ielejā ved uz Māras kambariem, kas ir dabiski radusies alu sistēma. Pastaigu takas galā iespējams apskatīt 7 alas, kuru augstums ir no pusmetra līdz divarpus metriem, bet platums un dziļums aptuveni metrs.