Ryanair lidojuma maiņa un naudas atgriešana.

Noderīga informācija

Kā rīkoties, ja atcelts lidojums?

Turpinoties ceļošanas ierobežojumiem, turpinās arī plānoto avioreisu atcelšana, tādejādi liekot arvien vairāk cilvēkiem iedziļināties formalitātēs, kas saitīta ar lidojuma datumu maiņu vai naudas atgriešanu. Arī aviokompānija Ryanair pakāpeniski atceļ avioreisus, kurus izpildīt nebūs iespējams.  Ar pasažieriem, kuru reiss tiek atcelts, aviokompānija sazinās ar e-pasta starpniecību, taču izmaiņām lidojumos iespējams sekot līdzi arī Ryanair mājas lapas sadaļā lidojuma informācija »

Lidojuma atcelšanas gadījumā tiek piedāvātas divas iespējas mainīt lidojuma datumu vai atgriezt naudu par aviobiļetēm.

Lidojuma maiņa

Izvēloties opciju lidojuma maiņa, pasažierim būs iespēja izvēlēties citu lidojuma datumu maršrutā, kurā atcelts iepriekš iegādātais lidojums. Par datuma maiņu netiks iekasēta papildus komisijas maksa, taču būs jāmaksā cenu starpība, gadījumā, ja izvēlētajā datumā aviobiļete maksās dārgāk, nekā tā ko esat to iegādājies lidojumam, kas ticis atcelts. Informācija par lidojuma maiņu atceltajiem reisiem atrodama šeit». Lidojuma datumu maiņu iespējams veikt, atverot savu rezervāciju Ryanair.com mājas lapā. To iespējams izdarīt, ielogojoties savā Ryanair lietotāja kontā vai norādot rezervācijas numuru un e-pasta adresi, kura izmantota rezervācijas veikšanai. 

Naudas atgriešana

Izvēloties opciju pieteikties naudas atmaksai, pasažierim būs iespēja saņemt pilnu naudas atgriešanu par atceltajām lidojuma biļetēm. Nauda tiks atgriezta virtuāli, kā ceļojuma voučeris, kuru iespējams izmantot citu aviobiļešu iegādei, taču, ja vēlēsieties naudas atgriešanu uz bankas kontu, būs jāsazinās ar Ryanair klientu apkalpošanas centru, lai to atsevišķi pieprasītu.  Jārēķinās, ka naudas atgriešana uz kontu aizņems ilgu laiku – tie var būt vairāki mēneši. Lai pietiktos naudas atgriešanai, nepieciešams atvērt savu rezervāciju un aizpildīt pieteikuma formu naudas atmaksai. Norādes naudas atgriešanai būs atrodamas, gan aviokompānijas sūtītajā e-pastā, gan arī atverot atceltā lidojuma rezervāciju Ryanair mājas lapā. Pieteikuma formu naudas atgriešanai iespējams aizpildīt arī šeit».

Detalizēta informācija angļu valodā par rīcības iespējam lidojuma atcelšanas gadījumā atrodama arī Rynair.com mājas lapas sadaļā Flight cancelations (ceļojumu atcelšana)

Biežāk uzdotie jautājumi:

Nauda tiks atgriezta uz bankas kontu, kuram karte bija piesaistīta. Ja bankas konts vairs nav aktīvs vai esat to slēdzis, ir jāsazinās ar aviokompaniju, lai izskaidrotu situāciju un norādītu bankas kontu, uz kuru vēlaties saņemt atgriezto naudu, taču jāņem vērā, ka aviokompānija var pieprasīt izrakstus no bankas, kas apliecina veiktos darījumus. 

Ar aviokompāniju Ryanair iespējams sazināties tiešsaistē, izmantojot Ryanair.com piedāvāto Live chat funkciju vai zvanot uz maksas telefona numuru + 44 871 500 5050. Kontaktinformācija atrodama šeit». Jāņem vērā, ka ārkārtas situācijā, saziņa ar aviokompāniju var būt ļoti apgrūtinoša.

Aizpildot naudas atgriešanas formu Ryanair.com mājas lapā, pastāv iespēja saskarties ar tehniskām problēmām, kas rodas lielā pieprasījuma dēļ. Saskaroties ar šādu situāciju, ieteicams nogaidīt un vēlāk mēģināt vēlreiz. 

Šādos ārkārtas gadījumos papildus kompensācija nepienākas. Vairāk informācijas par atceltu lidojumu kompensācijām Eiropas Parlamenta regulā Nr. 261/2004

Pašam atcelt iegādāto Ryanair biļeti nav iespējams. Biļetes iespējams mainīt.