Līču-Laņģu klintis un pastaigu taka

brīvdienām.lv
Featured

Latvijas dabas skaistums nebeidz pārsteigt, turklāt mainoties gadalaikiem mainās arī ainavas un pastaigas ritms un piedzīvojumi, kas gadās pa ceļam. Līču-Laņģu klintis ir viena no vietām kur noteikti ir vērts doties baudīt dabas skaistumu. Kilometru garā smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā, vietām sasniedz pat 30 m augstumu. Klinšu pakājē izplūst ap 20 avotu, kuru darbības rezultātā izveidojušās alas un savdabīgi iežu krāsojumi. Līdz līču Līču-Laņģu klintīm , kā arī gar tām ved pastaigu taka, kas vietām labiekārtota ar koka laipām un trepītēm. Pastaigu takas garums ir 7 km, taču, ja ir vēlme pie reizes apskatīt arī tuvumā esošos apskates objektus, tai pavisam organiski var pievienot vēl 2 km garu pastaigu no Liepas pagasta centra.

Kā nokļūt līdz Līču-Laņģu klintīm

Koordinātas: 57.3904651, 25.4169015

Maršruta:  Lodes māla karjers, Gaujas senleja, Līču-Lanģu klintis – Lodes māla karjers (~7km) sākums atrodas pie ceļu krustojuma uz Lodes rūpnīcu dzelzceļa malā.

Maršrutam iesakām pievienot arī Lielo Ellīti (57.38426, 25.42749), pie kuras atrodas auto stāvlaukums.

Takas sēma →

Kā nokļūt sabiedrisko transportu

Liepas pagasts, kurā atrodas klintis ir viegli sasniedzams dzelzceļa līnijā Rīga–Valga (stacija “Lode”, vilciens kursē 2–4 reizes dienā) un ar starppilsētu autobusu maršrutā Cēsis–Valmiera. 

Kā nokļut ar personīgo auto:

Dodoties uz Liepu ar automašīu, to bez maksas varēsiet atstāt stāvlaukumā pie Lielās Ellītes (Rūpnīcas iela 18, Liepa, Liepas pagasts) vai stāvaukumā kas atrodas Liepas pagasta Lodes ielā. 

Pastaigu takas garums: 7 – 9 km (atkaribā no izvēlētā maršruta)

Apskatei nepieciešamais laiks: 2 – 4 h 

Ieteikums: Slapjā laikā, kā arī pavasarī un rudenī iesakām nodrošināties ar piemērotiem apaviem. Taka vietām ir dubļaina. pastaigu taka nav piemērota ratiņiem. 

brīvdienām.lv