Dabas takas Pierīgā – Ogres Zilie kalni un Lazdukalni

Brīvdienām.lv
Ceļošana

Dabā nekas nav apstājies, viss rit savu gaitu un nepārtraukti mainās, tāpēc, kādēļ gan nedoties nesteidzīgā pastaigā? Šoreiz aplūkojam divas vietas Pierīgā, kas lieliski piemērotas pastaigām, piknikam un arī aktīvai atpūtai svaigā gaisā.

Dabas parks Ogres Zilie kalni

Dabas parks Ogres Zilie kalni atrodas vien pastaigas attālumā no pilsētas centra. No Ogres un Ikšķiles Zilie kalni ir sasniedzami ar kājām vai sabiedrisko transportu, taču tiem, kas uz dabas parku atbraukuši ar personīgo auto, ir iespēja to novietot kādā no autostāvvietām, kas izveidotas gan parka teritorijā, gan apkārt tam.  Karti ar parka objektu un stāvvietu izvietojumu variet apskatīt mājas lapā www.ziliekalni.lv.

Dabas parka piedāvājums ir visai plašs. Zilajos kalnos ir iekārtotas takas, kuras izmantojamas ne vien pastaigām, bet arī skriešanai, nūjošanai un citām sportiskām aktivitātēm. Aktīvās atpūtas cienītajiem pieejama 12,4 kilometru gara velosipēdu taka un velo nomas punkts, ierīkotas meža trenažieru vietas, bērnu aktivitāšu un aktīvās atpūtas laukumi.  Siltajā sezonā parka teritorijā darbojas piedzīvojumu parks “Milžu taka”, savukārt sniegotajā sezonā tiek ierīkotas distanču slēpošanas trases un pieejama slēpošanas inventāra noma.

Īpaši apmeklēta un atpūtnieku iemīļota vieta ir Dubkalnu ūdenskrātuve, kas var lepoties ar ļoti tīru un dzidru ūdeni. Pie ūdenskrātuves izveidotas labiekārtotas atpūtas vietas, kas aprīkotas ar ģērbtuvēm un labierīcībām, turklāt speciāla atpūtas vieta ūdenskrātuves Dienvidu krastā ierīkota arī apmeklētājiem ar dzīvniekiem.

Dabas parka teritorija ir ierīkotas vairākas piknika vietas un ugunskura vietas no kurām trijās atrodas stacionāri grili, tāpēc paņemot līdzi pārtiku, šeit ir iespēja ieturēt maltīti un uzkrāt spēkus.

Dendroloģiskais parks Lazdukalni

Šī ir vieta, par kuru zina vien retais Ogres pilsētas viesis, taču tā noteikti ir apmeklējuma vērta.

Parks atrodas 20 minūšu gājiena attālumā no Pārogres dzelceļa stacijas, savukārt, apmeklējot parku ar privāto auto, to iespējams novietot stāvvietā pie ieejas parkā.

Dendroloģiskais parks Lazdukalni tiek saukts arī par Špakovska parku, jo iecere izkopt meža teritoriju un izveidot te parku pieder Jānim un Benitai Špakovskiem, turklāt to viņi arī veiksmīgi realizējuši. Parks apskatāms, izstaigājot tajā izveidotās takas 1,8 kilometru garumā. Pie parka teritorijas pievienots arī purvs, kurā izveidota purva taka ar koka laipu.

Pēc nesteidzīgas pastaigas, parka teritorijā ir iespēja uzrīkot pikniku un apskatīt panorāmu no neliela skatu torņa.