Roņu sala

Brīvdienām.lv
Populāri

Miers, neskartas un tukšas balto smilšu pludmales, kā arī  senatnes elpa, kas mijas ar mūsdienu ērtībām, tā varētu raksturot Roņu salu jeb Ruhnu, kas ir lielisks brīvdienu galamērķis ceļotājiem, kas meklē mierpilnu atpūtu pie jūras un iespēju izrauties no straujā ikdienas dzīves ritma.

Roņu sala ir 5.5km gara un 3.5km plata Igaunijai piederoša sala uz kuras pastāvīgi dzīvo aptuveni 65 iedzīvotāji, darbojas skola, divi veikali, divas baznīcas, muzejs un citas ar tūristu un vietējo iedzīvotāju pamatvajadzību nodrošināšanu saistītas iestādes. Salu iespējams apceļot ar velosipēdu īrējot to uz vietas vai paņemot līdzi savējo, ja šādu iespēju piedāvā izvēlētais pārvadātājs.

Kā nokļūt uz Roņu salu?

Vasarā uz Roņu salu iespējams nokļūt pa jūru, dodoties uz Ringsu ostu, savukārt ziemā uz salu kursē lidmašīna.

No Latvijas:

No Latvijas braucienus piedāvā vairāki pārvadātāji, veidojot organizētus braucienus ar iepriekšēju rezervāciju, kā arī piedāvājot jahtu nomu braucienam uz Roņu salu. Piemēram: https://www.palsa.lv/kruizi-ronusala.php

No Igaunijas:

No Igaunijas uz Roņu salu iespējams nokļūt ar prāmi, kas kursē no Pērnavas (Pärnu),  Munalaiu un Roomassaare ostas Sāremā salā.

Prāmju kustības saraksts no Igaunijas ostām atrodams šeit: https://veeteed.com/#/en/

Prāmja biļetes cena no Igaunijas 1 pieaugušajam vienā virzienā izmaksā aptuveni 20 EUR

Naktsmītnes

Uz salas darbojas kempings un vairākas privātas viesu un brīvdienu mājas. Viesu un brīvdienu māju kontaktinformāciju atradīsiet Roņu salas mājas lapā šeit ⇒

Brīvdienām.lv
Brīvdienām.lv
Brīvdienām.lv