5 Interesanti Fakti Par Gaisa Satiksmi

Noderīga informācija

Pilotam un pilota palīgam tiek pasniegtas 2 atšķirīgas maltītes

Dažu aviokompāniju noteikumi paredz, ka pilotam tiek pasniegta cita veida maltīte, kā pilota palīgam, tādā veidā nodrošinoties pret ārkārtas situācijām, maltītes radītu veselības problēmu dēļ.

Šajās aviokompānijās pilotiem tiek pasniegta pirmās klases maltīte, kamēr pilotu palīgiem, biznesa klasei paredzētais ēdiens.


Lidmašīnas aizmugurē sēdēt ir drošāk

Pētījumos atklāts, ka aviokatastrofas laikā, par 40% lielāka iespēja izglābties ir tiem, kuru sēdvietas atrodas tuvāk lidmašīnas astei.


Ēdiens gaisā garšo savādāk, kā uz zemes

Ēdiena garša lidojuma laikā šķiet mazāk intensīva, nekā tā patiesībā ir. Bieži vien aviokompāniju pasniegtajām maltītēm tiek pievienots liels daudzumu sāls un garšvielu, lai pasniegtais ēdiens nešķistu bezgaršīgs.


Baltās svītras, ko lidmašīna atstāj debesīs, var izmantot laika apstākļu prognozēšanai.

Svītras, ko lidmašīna aiz sevis atstāj sastāv no ūdens tvaika. Īsas ātri gaistošas svītras norāda uz zemu gaisa mitrumu un labu laiku, taču biezas ilgi paliekošas svītras uz lietus vai vētras tuvošanos.


Lidojuma laikā lidmašīnas durvis nav iespējams atvērt

Lidmašīnai paceļoties gaisa spiediens kabīnē palielinās un ir lielāks nekā ārpus tās. Spiediena un durvju īpašā dizaina dēļ, atrodoties virs zemes, durvis nav iespējams atvērt.