Ko Likt Rokas Bagāžā?

Noderīga informācija

ar to, ka rokas bagāžā nedrīkst likt ieročus un sprāgstvielas lielākā daļa jau ir informēta, taču ar ko vēl ir jārēķinās pirms lidojuma kravājot rokas bagāžu.

Dodoties lidojumā no lidostas Rīga, atļautās rokas bagāžas noteikumi būs tieši tādi paši, kā citās Eiropas savienības valstīs, līdz ar to, ja konkrēto lietu nedrīkstēsiet pārvadāt rokas bagāža no Latvijas, tad tieši to pašu lietu nevarēsiet ņemt līdzi lidmašīnas salonā, lidojat arī no jebkuras citas Eiropas Savienības valsts.

Tas, ko likt rokas bagāžā, ir lielā mērā atkarīgs no jūsu pašu vēlmēm un vajadzībām, taču ir pāris noteikumi, ko vajadzētu ievērot, lai  drošības kontrole noritētu bez starpgadījumiem un lieka stresa.

Rokas bagāžā nevajadzētu likt saliekamos nažus, vai jebkuru citu asu priekšmetu. Šis noteikums attiecas arī uz sporta ekipējumu, piemēram, slidām un nūjām – tās vajadzēs nodot reģistrējamā bagāžā.

Kravājot rokas bagāžu, vislielākā uzmanība būtu jāpievērš visu veidu šķidrumiem. Rokas bagāžā ievietoto šķidrumu kopējais daudzums nedrīkst pārsniegt 1 litru. Katram šķidrumam ir jābūt iepakotam trauciņā, flakonā, kurā šķidruma daudzums nepārsniedz 100 ml. Kad visi vēlamie šķidrumi ir atlasīti, tie jāsaliek kopējā, caurspīdīgā maisiņā, kuru iespējams vairākkārt atvērt. Īpaša piezīme -kosmētika, tai skaitā krēmi, dezodoranti un matu lakas, arī tiek pieskaitīti pie šķidrumiem. Šis noteikums neattiecas uz šķidrumiem, kas iegādāti Tax free, jeb zonā, kas atrodas pēc drošības kontroles iziešanas, tajā varat iegādāties kādus vien šķidrumus vēlaties, neatkarīgi no to iepakojuma tilpuma.

Ja ceļojumā ņemiet līdzi portatīvo datoru, vai fototehniku, jau laicīgi to sagatvojiet ērtai izņemšanai no somas, jo tā pārbaudei jānodod atseviķi no pārējās bagāžas.

Ievērojiet noteikumus un ceļojiet bez stresa.