Skaistākie Vilcienu Maršruti Pasaulē

CeļošanaFeatured

Ceļošana ar vilcienu ir sens, bet mūsdienās mazliet piemirsts ceļošanas veids, kas piedāvā ērtu pārvietošanās iespēju, vienlaikus apskatot dabas brīnumus, iepazīstot vietējo kultūru vai vienkārši baudot relaksējošu atpūtu. Tepat Latvijā pieejams bānītis, kas kursē maršrutā Alūksne – Gulbene un priecē tūristus, ļaujot tiem baudīt nesteidzīgu braucienu, vienlaikus apskatot Latvijas skaisto dabu, taču mēs piedāvājam ielūkoties dažos pasaulē slavenos vilcienu maršrutos un iedvesmot jauniem ceļojumiem, šoreiz izmantojot dzelzceļa sniegtās priekšrocības.

Venice Simplon Orient Express

Kur: Francija un Itālija

Izsmalcinātība, krāšņums, un komforts saplūst ar eleganto vagonu dizainu kas radīts 20. gs. 20 un 30 gados. Ar šo vilcienu divu dienu laikā, iespējams,  aizceļot no Parīzes uz Venēciju, pa ceļam baudot izsmalcinātu virtuvi un piedaloties īpaši smalkos pasākumos.

Labākais laiks, lai ceļotu: marts-novembris

Royal Scotsman

Kur: Skotija

Ar šo vilcienu iespējams doties 1-7 dienu ekskursijā pa Lielbritāniju uzsākot ceļojumu no Londonas vai Edinburgas. Brauciena laikā tiek organizētas īpašas ekskursijas, pilīs, muzejos, greznās mājās un dārzos, kā arī pa ekspreša logu vērojami skaistākie Skotijas dabasskati.

Labākais laiks, lai ceļotu: aprīlis – oktobris

Andean Explorer

Kur: Peru

Šis vilciena maršruts ļauj ceļot pāri upēm un aizām, vienlaikus baudot sulīgi zaļus laukus un piesātinātas dabas ainavas. Ar šo vilcienu iespējams apmeklēt arī vienu galvenajiem Peru apskates objektiem – Maču Pikču. Brauciens ilgts 10 stundas, un šajā laikā tiek nobraukts 281 kilometrs.

Labākais laiks, lai ceļotu: jūnijs – septembris

Eastern un Oriental express

Kur: Taizeme un Singapūra

foto no https://www.luxuriousmagazine.com

Šo trīs dienu brauciens būtu jāiekļauj ikviena ceļotāja braucienā uz Tālajiem Austrumiem. Brauciena laikā tiek piedāvāts svaigi pagatavots ēdiens no vietējiem produktiem, tiek rīkotas ekskursijas populārākajos un ievērības cienīgos apskates objektos, kā arī piedāvāts īpašs laivu brauciens.

Labākais laiks, lai ceļotu: marts – decembris

Tokaido Shinkansen ātrvilciens

Kur: Japāna

Šis vilciens visā pasaulē tiek apbrīnots pateicoties tā ātrumam drošībai un efektīvajām tehnoloģijām. Vilciena maršruts savieno divas lielākas Japānas pilsētas Tokiju un Osaku, kas viena no otras atrodas 548 km attālumā. Šo maršrutu vilciens veic divās ar pus stundās. Brauciens ir interesants ne tikai braukšanas ātruma dēļ, bet arī skaisto skatu, ko iespējams vērot, pa vilciena logu.

Labākais laiks, lai ceļotu: marts – jūnijs, oktobris – novembris

Trans Siberian express

Kur : Krievija

Šis ir pasaulē garākais dzelzceļa maršruts, kurš savieno Maskavu ar Vladivostoku pa ceļam šķērsojot Sibīrijas stepes un dažus no vēsturiski nozīmīgiem zīda un tirdzniecības ceļu posmiem. Pa ceļam paredzētas vairākas pieturas, kuru laikā iespējams nopeldēties Baikāla ezerā vai priecāties par dabas krāšņumu. Vasaras laikā 7 dienu ceļojumā iespējams baudīt 24 h dienas gaismas, bet ziemā konkurētspējīgas cenas un Sibīrijas sniegu.

Labākais laiks, lai ceļotu : maijs-septembris un decembris.

Plānojot nākamo ceļojumu, pievērsiet uzmanību tam, vai arī jūsu izvēlētajā galamērķī netiek piedāvāts, kāds īpašs un interesants vilciena maršruts.